Navigācija

· Pašvaldība
    · Nolikums
    · Kontakti
    · Pārvaldes
    · Teritorijas plānojumi
    · Domes Lēmumi
    · Saistošie noteikumi
    · Deputāti
    · Komisijas
    · Komitejas
    · Nolikumi
    · Publiskais pārskats
    · Budžets
· Sociālais dienests
    · Darba laiki
    · Aktuālā informācija
    · Bukleti
· Novada Kartes
· Projekti
    · ESF
    · ERAF
    · LAT-LIT
    · EST-LAT-RUS
        · TRAFFIC
        · FORGET A HURRY
    · ELFLA
        · LAD
        · LEADER
    · KF
    · SFL
    · KPFI
    · Comenius
· Avīze
· Bibliotēkas
· Sports
· Tautas nami
· Bāriņtiesa
· Amatpersonu atalgojumi
· Slimnīca
· NVO
· epakalpojumi
· Statistika
· Lauku atbalsts
· VID informē
· Attīstības plānošana
· Pakalpojumi
· Būvvalde

Pēdējie raksti

Autorizācija

Lietotājvārds

Parole
Jūs neesiet reģistrējies?
Spiediet ŠEIT lai reģistrētos.

Aizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu ŠEIT.

Fotogalerija

Tiešās saites

sadalestikls
KMMS
Malnava

Meži.lv
Kārsavas Jaunieši

E-iespējas
Latvijas Pašvaldību savienībai
Latgales plānošanas reģions

Rakstu arhīvs

JAUNIETIM IR SVARĪGI SAPRAST, KO VIŅŠ GRIB SASNIEGT DZĪVĒ

Kā jau ierasts, tad Jauniešu centrā “Pūga” noris tematiskās sarunu pēcpusdienas, kur jaunieši uzklausa viens otru, kā arī dalās savā dzī- ves pieredzē. Pēcpusdienas galvenais viesis bija Emīls Laganovskis, kurš dalījās savā gan darba, gan vienkārši vidusskolnieka pieredzē. Jāatzīst, ka Emīls ir kārsavietis, kurš šobrīd mācās Rēzeknes 1. Valsts ģimnāzijā, tāpēc daudziem Jauniešu centra "Pūga" jauniešiem ir labi pazīstams, tomēr tas nemazināja vēlmi ieklausīties Emīla stāstītajā. Īpašu interesi izraisīja stāsts par darba pieredzi - mežu stādīšanu Zviedrijā, kā arī aktīvu līdzdarbošanos ielu vingrošanā.

Galvenie attēli: emls.jpg

Tematiskā pēcpusdienas ietvaros Emīls dalījās savā pieredzē, kas ir gū- ta konkrētā laika periodā. Sarunas gaitā vairākkārtīgi tika uzsvērts, ka katram jaunietim ir jābūt motivācijai, jābūt sapnim uz ko tiekties, ko realizēt. Ir svarīgi atrast sevi, jo piedāvāto iespēju ir tik daudz. Protams, ka ir jāuzņemas drosme un jāsper pirmais solis ceļā uz nosprausto mērķi. Emīls atzīst, ka saņemties un aizbraukt strādāt uz Zviedriju nav bijis viegli.

Darbs Zviedrijā bija saistīts ar mežkopību, respektīvi, jaunu meža stādī- šanu. Tas ir monotons, fiziski smags darbs, kas man ļāva saprast, ka fizisku darbu savā izvēlētajā nākotnes profesijā es negribētu strādāt. Jaunietim ir svarīgi saprast, ko viņš grib dzīvē darīt - var nomācīties 10 gadus, bet tā arī nesajust sirdsmieru un gandarījumu par izvēlēto profesiju. Tikai lēmumu pieņemšana un spēja pārvarēt sevi ļauj atklāt jaunas virsotnes un sasniegt nospraustos mērķus.

Emīls atklāj, ka iespējams tieši sports ir nostiprinājis gribasspēku, jo būdams aktīvs ielu vingrotājs, Emīls ievēroja dienas režīmu, lai iegūtu labu fizisku formu, kas ļauj kvalitatīvāk sasniegt rezultātu. Nav svarīgi vai izvēlētais ceļš ir sports, lauksaimniecība vai māksla, svarīgi ir saprast, ka tas ko tu dari ir tavs aicinājums. Sarunas laikā arī aktualizējās finansiālais jautājums, protams, katram darbam ir jābūt attiecīgam atalgojumam. Iespējams, ja Zviedrijā par mežu stādīšanu maksātu slikti, es nemaz nebūtu braucis.

Ģimenes atbalsts ir viens no vissvarīgākajiem motivatoriem, kamēr es esmu jauns un enerģisks man ir svarīgi, ka man tuvie cilvēki atbalsta mani un manas izvēles. Man ir ļoti paveicies, ka mani tuvinieki ir atbalstoši un saprotoši. Jaunietim ir svarīgi, lai viņam pašam ir savs finansējums. Tā ir sava veida atbildība, neatkarība par savu dzīvi, kas ļauj profesionāļi pilnveidoties. Jauniešiem ir svarīgi saprast, ka nevienam citam nav svarīga tava nākotne, izņemot tevi un tavu ģimeni. Tāpēc aktīva iesaistīšanās sabiedriskajā dzīvē ļauj pilnveidot tavas spējas un prasmes, atklājot jaunus talantus. Svarīgi ir saprast jau agrā vecumā, ka tava nākotne ir atkarīga tikai no tevis, aktīvi līdzdarbojoties tu mani ne tikai savu, bet arī līdzcilvēku dzīvi.

Galvenie attēli: emls2.jpg

Ielādes laiks: 0.04 sekundes
13,704,194 Unikāli apmeklētāji