Navigācija

· Pašvaldība
    · Nolikums
    · Kontakti
    · Pārvaldes
    · Teritorijas plānojumi
    · Domes Lēmumi
    · Saistošie noteikumi
    · Deputāti
    · Komisijas
    · Komitejas
    · Nolikumi
    · Publiskais pārskats
    · Budžets
· Sociālais dienests
    · Darba laiki
    · Aktuālā informācija
    · Bukleti
· Novada Kartes
· Projekti
    · ESF
    · ERAF
    · LAT-LIT
    · EST-LAT-RUS
        · TRAFFIC
        · FORGET A HURRY
    · ELFLA
        · LAD
        · LEADER
    · KF
    · SFL
    · KPFI
    · Comenius
· Avīze
· Bibliotēkas
· Sports
· Tautas nami
· Bāriņtiesa
· Amatpersonu atalgojumi
· Slimnīca
· NVO
· epakalpojumi
· Statistika
· Lauku atbalsts
· VID informē
· Attīstības plānošana
· Pakalpojumi
· Būvvalde

Pēdējie raksti

Autorizācija

Lietotājvārds

Parole
Jūs neesiet reģistrējies?
Spiediet ŠEIT lai reģistrētos.

Aizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu ŠEIT.

Rakstu arhīvs

Raksti: Jauniešiem


Tematiskais vakars

Galvenie attēli: daniela2.jpg

4.jūlijā atnāc uz Malnavu - Pūgas telpās, Daniela Silicka dalīsies savā pieredzē jauniešu apmaiņas projektā Serbijā. Iegūsi informāciju par ES piedāvātajām iespējām un varbūt pat izmēģināsi roku kāda pieteikuma aizpildīšanā. Atnāc nenožēlosi!


ERASMUS+ apmaiņa International Women Works Platform Turcijā

Galvenie attēli: turcija.jpg

ERASMUS+ apmaiņa International Women Works Platform Turcijā patiešām ir lieliska iespēja iepazīt jaunu kultūru, kā arī pierast pie atšķirīgām mācību metodēm.

Erasmus+ periods saistās ar jaunām zināšanām, jaunu kultūru, atsaucīgiem cilvēkiem, skaistām vietām un spilgtām atmiņām kopumā.

Vairāk info: http://bit.ly/1rcyKQ1

Projekta info: http://bit.ly/1X9MWr0

Erasmus + programma: http://bit.ly/1OcOXQH

ERASMUS+ apmaiņas Turcijā lielākais ieguvums pavisam noteikti ir iespēja iepazīt pavisam atšķirīgu kultūru. Apmaiņa norisināsies no 26. jūnija līdz 2. jūlijam. Tiks segti ceļošanas izdevumi.

Info sazināties ar Anna Zīmele (29207196) vai Solvita Dzērkale (28741073), vai girisimcikadinlarkulubu@gmail.com


Kārsavā norisināsies Asins donoru diena

"Pūga" ļoti lepojas ar saviem jauniešiem, pateicoties Lindas Martinsones brīvprātīgajai degsmei un iniacitīvai,14. jūlijā, Kārsavā norisināsies Asins donoru diena! 

Galvenie attēli: donors.jpg

Esi vismaz 18 gadus vecs un tevī ir neviltota vēlme kādam palīdzēt? 

Ja jā, tad tieši tu esi tas, ko mēs meklējam. 14. jūlijā no plkst. 9:00 līdz 12:00 nāc uz Kārsavas kultūras namu, kur tev būs iespēja noziedot asinis.

Kas tev ir jādara? Nekas īpašs, vienīgi daži sagatavošanās pasākumi, lai pēc labi padarītā darba justos komfortabli:

• Pirms asins ziedošanas ieturi vieglas brokastis. Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst!
• 2 – 3 stundas pirms asins ziedošanas nesmēķē.
• Diennakti pirms asins ziedošanas nelieto alkoholu un neēd treknu ēdienu.
• Dzer pietiekamu ūdens daudzumu (vismaz 1,5l līdz 2l diennaktī).

 

Pēc asins ziedošanas:

• Nestrādā smagu fizisku darbu, nesporto, nesauļojies un nepeldies.
• Vismaz divas stundas nevadi transportlīdzekli.
• Uzņem pietiekamu ūdens daudzumu.
• Atpūties.

 

Ko iegūsi tu?

• Nebaidzamu prieku un gandarījumu par paveikto.
• Iespēju kādam palīdzēt īpaši nepiepūloties.
• Valsts apmaksātu brīvdienu.
• Kompensāciju par noziedotajām asinīm 4,27 EUR apmērā.

 

Nāc un noziedo, un kļūsti par supervaroni, palīdzot kādam, kuram tas ir patiešām nepieciešams, jo mums ir viena asinsrite.


“Senie arodi mūsdienu gaismā"

Ir uzsācies biedrības “Kārsavas novada jauniešu centrs “Pūga”” projektsIr uzsācies biedrības “Kārsavas novada jauniešu centrs “Pūga”” projekts “Senie arodi mūsdienu gaismā", kas tiek īstenots "Erasmus +: Jaunatne darbībā” ietvaros. Šī projekta gaitā no 12. līdz 19. maijam Kārsavas novadā viesojas jaunieši no Moldovas, Armēnijas, Lietuvas, Ukrainas un Gruzijas, lai iepazītu mūsu novada mājamatniecības un mājražošanas tradīcijas, kā arī izzinātu vairāk par to, kā savas valsts tradicionālās prasmes veiksmīgi pārvērst uzņēmējdarbībā.

Galvenie attēli: eraspuga.jpg


Ezītis Miglā Viļānos

Galvenie attēli: vil.jpg

Aicinājums piedalīties jauniešu pasākumā!

"Pūgai" ir izveidojusies laba sadarbība ar Viļakas novada jauniešiem, tāpēc Kārsavas novada jaunieši tiek aicināti pieteikties orientēšanās pasākumam 20.maijā dabas parkā Balkani. 

Iespējams, ka orientēšanās būs pa pāriem (visdrīzāk jauktiem), būs 4 vecuma grupas.

Esi ieinteresēts, tad zvani vai raksti uz epastu: biedriba.puga@gmail.com, vai arī FB kontiem Anna Zīmele (29207196) vai Solvita Dzērkale(28741073).

Kā arī sīkāka informācija pieejama Madara Jeromane.


Uzkopšanas talka Malnavas katoļu baznīcā

Galvenie attēli: bazncast.jpg

Aicinām uz Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcas uzkopšanas talku, kas norisināsies 6. maijā plkst. 16.00.
Paņem līdzi arī kādu lupatiņu, tīrīšanas līdzekli un draugu raitākam darbam!
Tālrunis saziņai: 29327265 (Inga Bernāne) 

 


.

Galvenie attēli: 13055687_487328238129146_1540798050840451317_o.jpg


Paldies visiem, kuri pielika savu roku kopīgajā darbā!

Galvenie attēli: talko.jpg
23. aprīlī lieli un mazi Kārsavas novada jaunieši pulcējās Malnavā,  aktīvi iesaistījās atpūtas objekta “Akmeņi” atkritumu savākšanas, apkārtnes sakopšanas darbos, sakopjot tīru atpūtas teritoriju.  Gribētos atzīmēt, ka Kārsavas novada pašvaldība jau iesāka talkot nedēļu pirms Lielās Talkas, talkojot ne tikai Malnavā, bet arī Salnavas, Mežvidu, Mērdzenes un Goliševas pagastos, sakārtojot ne tikai novada publiskās teritorijas, bet arī katrs individuāli uzkopjot savu privātmāju apkārtni. 
Talcinieki uzsvēra, ka svarīgi ir ne tikai talkot un savākt atkritumus, bet arī labiekārtot apkārējo vidi, iespējams, nākotnē plānojot apzaļumošanas talkas. 
Kā viens no visnegaidītākajiem Lielās Talkas atradumiem, ko izdevās atrast Jaunatnes lietu speciālistei Solvitai Dzērkalei bija televizors. Jāsaka, ka jaunieši paši bija izbrīnīti par šo atradumu, uzsverot, ka nav ētiski mežā izveidot atkritumu izgāztuvi, it sevišķi, ja novadā ir bezmaksas  sadzīves bīstamo atkritumu nodošanas punkts. 
Lielās Talkas norises vieta tika izvēlēta apzināti, jo Ziedoņa parka atpūpas teritorijā „Akmeņi” brīvajā laikā pulcējas gan pieaugušie, gan jaunieši. Šoreiz jaunieši vāca atkritumus, kurus aiz sevis bija atstājuši citi jaunieši, tādējādi ikdienā aicinot gan savus vienaudžus, gan draugus vienmēr aiz sevis savākt, jo tas nesagādā īpašu piepūli. 
Visi talkas dalībnieki atzina, lai arī informācijas gan par atkritumu šķirošanu, gan par nodarīto kaitējumu videi ir pietiekoši, tomēr iedzīvotāju skaits, kuri vienaldzīgi izturas pret apkārtējo vidi , ir samērā augsts. Ceram, ka, ik pavasara talku aktivitātes un atbildīgāka attieksme pret dabu jauniešos palīdzēs padarīt Kārsavas novada vidi sakoptāku!
Paldies visiem, kuri pielika savu roku kopīgajā darbā!


“STEP UP!”

Galvenie attēli: step-up2016.jpg

 

Jauno uzņēmēju biznesa ideju konkursa “STEP UP!” ietvaros jau piekto gadu norisināsies seminārs, kura mērķis ir motivēt Kārsavas novada iedzīvotājus uzsākt savuuzņēmējdarbību. 
Programmā iekļauti gan uzņēmēji, kuri spējuši izveidot pelnošu biznesu un iedvesmot citus, gan uzņēmējdarbību atbalstošo institūciju pārstāvji.


TĪRS IR NE TIKAI, KUR TĪRA, BET ARĪ TUR, KUR NEMĒSLO!

Malnavas pagasta pārvalde veiks trotuāra uzkopšanas darbus aktualizējot, Kārsava kļūst velisipēdistiem draudzīgāka, tika arī aktualizēts jautājums no jauniešiem, kurš ir atbildīgs un kā notiek trotuāra uzkopšana Kārsava-Malnava posmā, kas arī ir ietverts jaunajā marķētajā Ziemeļlatgales velomaršrutā "Ryopj vasals".

Galvenie attēli: anna.jpg

Kāds jaunietis ieteica : " Cerams, ka ne tikai zīme par velomaršrutu ir tikai uzlikta, bet arī stikli no trotuāra periodiski tiks noslaucīti (it sevišķi vasaras periodā), jo otru reizi tā kā negribētos mainīt velosipēda riepu!".

Sazinājāmies ar Kārsavas novada pašvaldības domes izpilddirektoru, lai noskaidrotu trotuāra uzkopšanas darbu norises kārtību, kā arī plānotos pasākumus.

"Par styklim, Malnavas pogosta porziņā ir trotuāra uzkopšanas darbi. Ir īspiejis ar traktoru nūslauciet, bet tod stykli paļiks zuoļī, kas arī eisti nav risinojums.

Paļdis par jautojuma aktualizāceju, pastov īspieja periodiski (raizi nedeļī), lai kaids izīt trotuaru i saslauka vītys, kur ir kaidi sasistī stykli. Perfekti bītu, ja stykli tī napazaruodeitu, tikai iz tū ka styklu paļiks mozuok, cereit navarom, topēc nu sovis puses veiksim preventīvūs pasokumus. As arī aicinoju īdzevotojus biut saprūtūšim i namāslot ! "- stāsta Kārsavas novada domes pašvaldības izpilddirektors.

Saņēmam arī komentāru no Malnavas pagasta pārvaldes vadītājas Irēnas Kaupužes.

"Iepazinos ar notikušās situācijas izklāstu! Darīsim tā - pirmdien (ja nelīs) palūgšu vienu strādnieku noiet visu gājēju celiņu un nolasīt (saslaucīt) stiklus, saliekot tos maisā.

Runāju arī ar strādnieku par gājēju celiņa noslaucīšanu ar mums pieejamo birsti. Labāk nevajag, jo stikli tad tiks noslaucīti celiņa malā. Tas arī nav risinājums!

Bet visiem, kuri dažādos veidos pārvietojas pa gājēju celiņu (kājām, pārvietojoties uz dažādiem riteņveidīgiem braucamiem) es lūgtu (atgādinātu) - TĪRS IR NE TIKAI, KUR TĪRA, BET ARĪ TUR, KUR NEMĒSLO! Un par sakoptu vidi ir atbildīgs ikviens, nevis konkrēta persona!" - uzsver Malnavas pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Kaupuže.

Būsim cilvecīgi un tiešām centīsimies savākt aiz sevis atkritumus, jo tās ir mūsu mājas un vide, kurā mēs dzīvojam! Vienkārši nemēslosim ikdienā, ķibeles gadījumā arī savāksim aiz sevis atstatās drazas un gružus!

 

 

Informāciju apkopoja: 
Jaunatnes lietu speciāliste
Anna Zīmele


Talkosim kopā ;)

Lai piedalītos Lielajā Talkā, iegūtu možumu un mundrumu, un ar pozitīvām emocijām ķertos darbam, ir nepieciešams vien pozitīvs noskaņojums un vēlme uz brīdi ķerties pie darba.

Kārsavas novada jaunieši jau iesāka talkot 15. aprīlī, ar nu jau tradicionālo talku “Miseja: Zīdūņs”, kurā tika turpināti iesāktie darbi Ziedoņa parkā, uzkopjot vecās estrādes teritoriju un atpūtas vietu “Akmeņi”.

Talkošana Kārsavas novadā turpinās un jau 23. aprīlī Lielās Talkas ietvaros bērni un jaunieši līdzdarbosies Malnavas ciemata bērnu laukuma labiekārtošanā, kā arī pieliks savus spēkus, lai padarītu Ziedoņa parku zaļāku.

Aicināti gan lieli, gan mazi talcinieki!

Galvenie attēli: pasakumi-15_copy.jpg

Sakopsim apkārtējo vidi un saposīsim Malnavu pavasarim!


“Step up!” seminārs par praktisko uzņēmējdarbību

30. aprīlī plkst. 10.00 Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas telpās notiks “Step up!” informatīvais seminārs, kurš rosinās iedzīvotāju interesi un motivāciju piedalīties Kārsavas novada pašvaldības biznesa ideju konkursā “Step up!”

Semināra laikā pieredzējuši uzņēmēji dalīsies ar savu pieredzi uzsākot un vadot savu biznesu, aizvadītā gada “Step up!” līdzfinansējuma ieguvēji sniegs atskatu uz savu veikumu aizvadītajā gadā, kā arī norisināsies lekcija par uzņēmējdarbības uzsākšanu, izplatītākajām biznesa iesācēju kļūdām un to, kā tad veiksmīgi nonākt līdz savai pirmajai peļņai.

Ceturto gadu  Kārsavas novada pašvaldība organizēs Jauno uzņēmēju biznesa ideju konkursu „Step up!”, kura mērķis ir motivēt Kārsavas novada iedzīvotājus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai, kas spētu konkurēt vietējā tirgū.


Goliševā spēlēs galda tenisu

Galvenie attēli: goli.jpg
Pēdējo divu gadu laikā Kārsavas novads ir īstenojis vērienīgas pārmaiņas gan infrastruktūras uzlabošanā, gan sabiedriskās dzīves organizēšanā, gan jauniešu politikas attīstības īstenošanā.

Kā viens no aktīvas jauniešu politikas īstenošanas piemēriem ir Goliševā dzīvojošo jauniešu izrādītā iniacitīva un degsme, lai veicinātu aktīva, veselīga dzīvesveida nostiprināšanu Kārsavas novadā. 

Pašos pirmsākumos Ainārs Kodorāns kopā ar Antonu Kaļininu bija izteicis vēlmi un iniacitīvu, lai aktivizētu sporta dzīvi pagastā, tādējādi sniedzot jauniešiem aktīvu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespējas. Pateicoties Kārsavas novada pašvaldības finansējumam, kopā ar Kārsavas novada jauniešu biedrību „Pūga” līdzdalību Goliševas jauniešu trenežieru zāle piedzīvoja patīkamas pārmaiņas, kļūstot par vienu no visattīstītākajiem aktīvās atpūtas zonas lokācijas punktu. 

Goliševas jauniešu iniacitīvas grupas vadītājs Ainārs Kodorāns pirms diviem gadiem bija vērsies pie „Pūgas” pārstāvjiem, lai kopīgiem spēkiem labiekārtotu sporta zāli vecās skolas telpās. 

"Prieks, ka iniacitīvas gaitā mums izdevās sakārtot šo vietu, par kuru tagad visi ir gandarīti, jo sporta zāli apmeklē ne tikai Goliševas jaunieši, bet arī kārsavieši. Taču, protams, vislielākais paldies ir jāsaka “Pūgas” pārstāvim Jurim Vorkalim, par iedrošinājumu un iespēju realizēt savas idejas, kā arī sniegto pašvaldības atbalstu.”- saka Ainārs Kodorāns.

Pēdējo gadu gaitā Goliševas trenežieru zālē tika uzstādīta jauna apkures krāsns, ieguldīts finansējums jauna sporta inventāra iegādei. 

Šogad “Pūgas” pārstāvjiem izdevās nodrošināt Goliševas jauniešiem iespēju- spēlēt galda tenisu, nogādājot uz Goliševu veco galda tenisa galdu, piešķirot lietai otro dzīvi, kā arī basketbola bumbas un galda tenisa inventāru. Tādējādi cenšoties iesaistīt sporta dzīvē ne tikai skolēnus un jaunatni, bet arī visus pagasta iedzīvotājus. 

Kārsavas novada jaunatnes lietu speciāliste,
Anna Zīmele
 


Aicinām pieteikties unikālam projektam "Senie arodi mūsdienu gaismā"!

Aicinām pieteikties unikālam projektam "Senie arodi mūsdienu gaismā"!

Biedrība Kārsavas novada jauniešu centrs "Pūga"" realizēs pirmo projektu “Senie arodi mūsdienu gaismā", kas tiks īstenots "Erasmus +: Jaunatne darbībā" ietvaros. Šī projekta gaitā no 12. līdz 19. maijam Kārsavas novadā viesosies jaunieši no Moldovas, Armēnijas, Lietuvas, Ukrainas un Gruzijas.

Šis ir pirmais apstiprinātais biedrības "Pūga" projekts programmā "Erasmus+: Jaunatne darbībā".

Aicinām ikvienu interesentu pieteikties starptautiskajam projektam aizpildot pieteikumu, uzklikšķinot uz pievienotā linka pielikuma:https://docs.google.com/document/d/1ENBxIMtKMJ8ZS96EfZsiPSD6aKFkyZ3yH3AjkhABpis/edit

Vecums: 18-30

Tiks segti ceļa izdevumi!

Pieteikšanās līdz 2. aprīlim, rakstot uz ruta.bernane@gmail.com!

Norises vieta: “Cirmas ezerkrasts” (www.cirmasezerkrasts.lv)!

https://drive.google.com/file/d/0B5DticPIx-VkNUZGRGhhaWN4UGc/view

 

Kontaktinformācija: Ruta Bernāne
ruta.bernane@gmail.com
+371 28390366


 

Galvenie attēli: untitled.jpg

 

 

 

 

 

Ielādes laiks: 0.08 sekundes
13,492,184 Unikāli apmeklētāji