Navigācija

· Pašvaldība
    · Nolikums
    · Kontakti
    · Pārvaldes
    · Teritorijas plānojumi
    · Domes Lēmumi
    · Saistošie noteikumi
    · Deputāti
    · Komisijas
    · Komitejas
    · Nolikumi
    · Publiskais pārskats
    · Budžets
· Sociālais dienests
    · Darba laiki
    · Aktuālā informācija
    · Bukleti
· Novada Kartes
· Projekti
    · ESF
    · ERAF
    · LAT-LIT
    · EST-LAT-RUS
        · TRAFFIC
        · FORGET A HURRY
    · ELFLA
        · LAD
        · LEADER
    · KF
    · SFL
    · KPFI
    · Comenius
· Avīze
· Bibliotēkas
· Sports
· Tautas nami
· Bāriņtiesa
· Amatpersonu atalgojumi
· Slimnīca
· NVO
· epakalpojumi
· Statistika
· Lauku atbalsts
· VID informē
· Attīstības plānošana
· Pakalpojumi
· Būvvalde

Pēdējie raksti

Autorizācija

Lietotājvārds

Parole
Jūs neesiet reģistrējies?
Spiediet ŠEIT lai reģistrētos.

Aizmirsāt paroli?
Pieprasiet jaunu ŠEIT.

Fotogalerija

Tiešās saites

sadalestikls
KMMS
Malnava

Meži.lv
Kārsavas Jaunieši

E-iespējas
Latvijas Pašvaldību savienībai
Latgales plānošanas reģions

Rakstu arhīvs

Raksti: Jauniešiem

Tematiskā pēcpusdiena ar internacionālu garšu!

Galvenie attēli: lejupielde.pngGalvenie attēli: img_5349.jpg

Trešdien, 28. oktobrī notika "Tematiskā vakara pēcpusdiena". Pēcpusdienas galvenais  Solvita Dzērkale, kura dalījās savā gan darba, gan vienkārši aktīvas Kārsavas novada jaunietes pieredzē. Tomēr šīs pēcpusdienas galvenā tēma iegūs Spāņu pēcgaršu, jo Solvita stāstīts par savu pieredzi Spānijā, kur viņa oktobra mēnesī apmeklēja apmācības, kas veltītas tieši Jaunatnes lietu speciālistiem. p.s. Bija arī spāņu gardumi!!!

Galvenie attēli: 49.jpg


JAUNIETIM IR SVARĪGI SAPRAST, KO VIŅŠ GRIB SASNIEGT DZĪVĒ

Kā jau ierasts, tad Jauniešu centrā “Pūga” noris tematiskās sarunu pēcpusdienas, kur jaunieši uzklausa viens otru, kā arī dalās savā dzī- ves pieredzē. Pēcpusdienas galvenais viesis bija Emīls Laganovskis, kurš dalījās savā gan darba, gan vienkārši vidusskolnieka pieredzē. Jāatzīst, ka Emīls ir kārsavietis, kurš šobrīd mācās Rēzeknes 1. Valsts ģimnāzijā, tāpēc daudziem Jauniešu centra "Pūga" jauniešiem ir labi pazīstams, tomēr tas nemazināja vēlmi ieklausīties Emīla stāstītajā. Īpašu interesi izraisīja stāsts par darba pieredzi - mežu stādīšanu Zviedrijā, kā arī aktīvu līdzdarbošanos ielu vingrošanā.

Galvenie attēli: emls.jpg

Tematiskā pēcpusdienas ietvaros Emīls dalījās savā pieredzē, kas ir gū- ta konkrētā laika periodā. Sarunas gaitā vairākkārtīgi tika uzsvērts, ka katram jaunietim ir jābūt motivācijai, jābūt sapnim uz ko tiekties, ko realizēt. Ir svarīgi atrast sevi, jo piedāvāto iespēju ir tik daudz. Protams, ka ir jāuzņemas drosme un jāsper pirmais solis ceļā uz nosprausto mērķi. Emīls atzīst, ka saņemties un aizbraukt strādāt uz Zviedriju nav bijis viegli.

Darbs Zviedrijā bija saistīts ar mežkopību, respektīvi, jaunu meža stādī- šanu. Tas ir monotons, fiziski smags darbs, kas man ļāva saprast, ka fizisku darbu savā izvēlētajā nākotnes profesijā es negribētu strādāt. Jaunietim ir svarīgi saprast, ko viņš grib dzīvē darīt - var nomācīties 10 gadus, bet tā arī nesajust sirdsmieru un gandarījumu par izvēlēto profesiju. Tikai lēmumu pieņemšana un spēja pārvarēt sevi ļauj atklāt jaunas virsotnes un sasniegt nospraustos mērķus.

Emīls atklāj, ka iespējams tieši sports ir nostiprinājis gribasspēku, jo būdams aktīvs ielu vingrotājs, Emīls ievēroja dienas režīmu, lai iegūtu labu fizisku formu, kas ļauj kvalitatīvāk sasniegt rezultātu. Nav svarīgi vai izvēlētais ceļš ir sports, lauksaimniecība vai māksla, svarīgi ir saprast, ka tas ko tu dari ir tavs aicinājums. Sarunas laikā arī aktualizējās finansiālais jautājums, protams, katram darbam ir jābūt attiecīgam atalgojumam. Iespējams, ja Zviedrijā par mežu stādīšanu maksātu slikti, es nemaz nebūtu braucis.

Ģimenes atbalsts ir viens no vissvarīgākajiem motivatoriem, kamēr es esmu jauns un enerģisks man ir svarīgi, ka man tuvie cilvēki atbalsta mani un manas izvēles. Man ir ļoti paveicies, ka mani tuvinieki ir atbalstoši un saprotoši. Jaunietim ir svarīgi, lai viņam pašam ir savs finansējums. Tā ir sava veida atbildība, neatkarība par savu dzīvi, kas ļauj profesionāļi pilnveidoties. Jauniešiem ir svarīgi saprast, ka nevienam citam nav svarīga tava nākotne, izņemot tevi un tavu ģimeni. Tāpēc aktīva iesaistīšanās sabiedriskajā dzīvē ļauj pilnveidot tavas spējas un prasmes, atklājot jaunus talantus. Svarīgi ir saprast jau agrā vecumā, ka tava nākotne ir atkarīga tikai no tevis, aktīvi līdzdarbojoties tu mani ne tikai savu, bet arī līdzcilvēku dzīvi.

Galvenie attēli: emls2.jpg


KĀRSAVAS NOVADS IR LEPNS PAR SAVIEM JAUNIEŠIEM!

Ik gadu Kārsavas novada svētku ietvaros tika svinēta Jauniešu diena! Šoreiz svētki norisinājās Salnavā, kas nemazināja novada iedzīvotāju aktīvu līdzdalību Kārsavas novada svētku izgaršošanā.

Galvenie attēli: danacaa.jpg

Uz pasākuma vietu jaunieši devās ar “Party Bus”, kurš apmeklētājus iesildīja vakara pasākumam. Kultūras programma sākās ar Jauniešu dienas svinīgu atklāšanu, tika saņemtas svētku uzrunas gan no Kārsavas novada domes priekšsēdētajas Ināras Silickas, gan jaunatnes darbiniekiem. Svētku koncerts pulcēja aktī- vākos Kārsavas novada jauniešus, kuri gan piedalījās gan kā mākslinieki, gan pasākuma organizatori, gan svētku koncerta vadītāji. Svētku ietvaros, ar ritmiskām un aizrautīgām un temperamentīgam dziesmām uzstājās viesmākslinieki no sadraudzības pilsētas Šliserburgas (Krievija). Pasākuma laikā uzstājās jaunie un talantīgie dejotāji no Salnavas, kas priecēja skatītājus ar dažādiem deju ritmiem. Agneses Šakinas deja ļāva aizceļot uz Tālajiem Austrumiem, sajūtot austrumnieciskās kultūras burvību. Brie- žuciema ielu vingrotāji demonstrēja unikālu ielu vingrošanas šovu, kas izpelnījas skatītāju ovācijas un uzmanību. Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas tērpu dizaina pulciņa audzēkņi „Līnija” priecēja ar šovu “Gaismeņa ausa”, kas ļāva sajust augstās modes garšu pierobežā. Ar to visi pārsteiguma momenti nebeidzās - Šarlote Lorija Nagle ļāva izgaršot vārda burvību dzejā. Īpašu interesi jauniešu vidū izpelnījās Malnavas koledžas interaktī- vais stends, kas ļāva jauniešiem sajust autotransporta attīstības tendences. Jauniešu dienas ietvaros tika uzsākts konkurss „Selfijs ar Kārsavas novada domes izpilddirektoru Tomu Vorkali”, kas turpinājās nedēļas garumā. Par konkursa uzvarētāju tika atzīta Kristiāna Lukašova, svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās jauniešu centrā „Pūga”. Salnavas kultūras nama skatuve pulcēja aktīvākos Kārsavas novada talantus, vienojot visus Kārsavas novada jauniešus. Kārsavas novads var būt lepns par saviem jauniešiem! Turpinājumā norisinājās ballīte rokenrola ritmos, kas atklāja jaunu gar- šu Kārsavas novada kultūras dzīvē, un skatuvi „uzkarsēja” grupa Breathe Today no Daugavpils, pēc pusnakts balles mūzikas ritmos jauniešus iekustināja grupa Unknown artist. Jauniešu diena Kārsavas novadam ir īpašs notikums, ļaujot jauniešiem sajust savu piederību Kārsavas novadam!


Nakts sēņošana – tavs maģiskais rudens piedzīvojums mežā!

Galvenie attēli: brauc15.jpg

Nezini, kā nokļūt līdz Numernes mežam un noskaņoties meža izaicinājumam? Neuztraucies, par visu ir padomāts! Skolēnu autobuss gaidīts tevi rīt 12. septembrī plkst. 19:30 pie veikala "Elvi" Kārsavā, nākošā pietura (apmēram 19:40) būs pie Kārsavas KN. Pēc nakts sēņošanas piedzīvojuma, skolēnu autobuss nogādās tevi atpakaļ uz Kārsavu


Nakts sēņošana – tavs maģiskais rudens piedzīvojums mežā!Šajā nedēļas nogalē, 12. septembrī dodies maģiskā nakts avantūrā uz pierobežu - Kārsavas novada Numernes mežu, kur noritēs gadskārtējais Nakts sēņošanas festivāls “Ejom bakuot!”.
Ņem pie rokas divus uzticamus biedrus, nodrošinies ar labākā sēņotāja ekipējumu – pīts klūgu grozs, nazītis, lukturītis, ērts apģērbs, atrodi kartē kur atrodas Salnavas pagasta Numernes mežs un noskaņojies meža izaicinājumam.

 

Galvenie attēli: bako15.jpg
Pulcēties sākam Numernes mežā plkst. 20:00, dodamies sēņot plkst. 20:30. Tikšanās vieta pēc GPS koordinātēm: 56.846549,27.4798143. Atslēgsimies no esošās steigas un ļausimies naksnīgā rudens meža izpētei. 
Sēņotājiem iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruni 28343926 (Juris).


"Tematisko vakaru pēcpusdienas"

Turpinot "Tematisko vakaru pēcpusdienas" tradīcijas uz sarunu 4. septembrī esam aicinājuši Emīlu Laganovski, kurš dalīsies savā darba, dzīves pieredzē, kā arī dalīsies stāstos no ielu vingrošanas šoviem, kā apvienot mācības un aktīvu līdzdarbošanos sabiedriskajā dzīvē. Atnāc, pēc plkst. 19:00 uz Jauniešu centru "Pūga" Malnavā- uzklausi citus un dalies savā stāstā. Tava pieredze ir vērtīga! Tu naesi vīns, Tu esi nūvodā! Tu esi daļa nu nūvoda.p.s. notiks arī hennas zīmējumu radošā darbnīca kopā ar Solvitu.

Galvenie attēli: 11139419_1045106952189503_7065425301455571095_n.jpg


Nesēdi mājās, atnāc!

Jaunieši! Piektdien, 04.09. plkst. 19:15 Jauniešu centrā Pūga notiks iesildīšanās Tematisko vakaru pēcpusdienai.

Pasākuma ietvaros tiks apbalvoti labākie akcijas "Selfijs ar Kārsavas novada domes izpilddirektoru Tomu Vorkali" apbalvošana, kā arī Jaunatnes lietu speciāliste Solvita Dzērkale zīmēs hennas zīmējumus. Nesēdi mājās, atnāc! 

Galvenie attēli: 11986590_1045013795532152_3396929166734812990_n.jpg


Tā kā nevienam no mums nepatīk izmirkt, tad Jauniešu dienas koncerts norisināsies Salnavas KN!

Tā kā nevienam no mums nepatīk izmirkt, tad Jauniešu dienas koncerts norisināsies Salnavas KN! 

Galvenie attēli: hh.jpgUz Jauniešu dienu Salnavā gribu!

Galvenie attēli: 11898684_1039463456087186_495354029186788203_n_copy.jpg

Tu esi gatavs trakam piedzīvojumam Salnavā?

Ne mums saule, ne lietus, ne sniegs - uz Salnavu doties ir prieks! Aiziet! Atgādinām, ka 28.08. Karsavas novada svētku ietvaros Jauniešu diena norisināsies Salnavā...Ļoti gaidīsim arī tevi! Ja gadījumā trv nav sava transporta-nebēdā, brauks autobuss pa maršrutu Mežvidi-Mērdzene- Goliševa-Malnava-Kārsava-Salnava. Piezvani Solvitai - 28741073

Galvenie attēli: brauc_copy.jpg


Kārsavas novada svētki

 
Beidzot tas ir noticis!!!! Kārsavas novada svētku ietvaros notiks Jauniešu diena Salnavā!

Neaizmirstamas ballītes kārotājus patīkami pārsteigs elegants “PartyBus” limuzīns ar deju grīdu, augstiem griestiem, ērtiem ādas sēdekļiem, spēcīgu mūzikas sistēmu, bet ir galvenais- galvu reibinošu ceļu uz ballīti Salnavā. 
Padalies ar ziņu! Tu naesi vīns, Tu esi nūvodā! Ballītes noskaņojums SWAG- modes aiziet, stils paliek! Turpinājums sekos!

Galvenie attēli: swag.jpg


„Tu vari vairāk!”

Galvenie attēli: img_0530.jpg

Ar radošām un drosmīgām idejām ir noslēdzies LLKC Ludzas nodaļas organizētā interaktīvā programma jauniešiem „Tu vari vairāk!” Programmā piedalījās jaunieši no Kārsavas, Kārsavas novada, kā arī Ludzas, Ciblas un Zilupes, gūstot vērtīgu pieredzi un jaunus iespaidus, lai realizētu savu uzņēmējdarbības ieceri dzīvē.


Piepalīdzam mazpulkiem !

Paldies, mūsu foršajiem brīvprātīgajiem, kuri pieteicās aktīvi līdzdarboties biedrības "Mazpulks" rīkotajās "Visu daru es ar prieku" nometnes aktivitātēs! 

 

Galvenie attēli: mazpulki.jpg

Galvenie attēli: maz.jpg

Lūk, "Visu daru es ar prieku"- jaunieši veiksmīgi bauda dabas skaistumu, kontrolpunktos gaidot mazos mazuplcēnus. Marijai Štekelei un Janai Korņilovai lieliski ir izdevies noķert vasarīgo sauli, izbaudīt ekstremālus apstākļus un novadīt spēles 200 mazpulcēniem pa pārgājiena takām Mosejos. Un galvenais- braukt ar Žiguli. Un kad tu pēdējo reizi brauci ar Žiguli? Paldies, superīgajam šoferim Intaram Pavlovičam!

Galvenie attēli: 11780487_481448535357904_1276337858_n.jpg


Tematisko sarunu pēcpusdiena

Galvenie attēli: 18399_1020311321335733_4880705860820897672_n.jpg

Kā zināms tad nu jau kā ir aizritējuši XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki. Kārsavas novada jauniešu centrs "Pūga" iedibina jaunu tradīciju- Tematisko sarunu pēcpusdiena. Šoreiz uz sarunu atnāca vieni no aktīvākajiem Kārsavas novada jauniešiem, lai dalītos savā pieredzē un pārdzīvojumos, kā viņiem klājās Dziesmu svētkos, vai ir grūti savienot mācības un sabiedriski aktīvu līdzdarbošanos novada sabiedriskajā dzīvē, ko jaunieši gribētu darīt "Pūgā", kā viņi redz jauniešu līdzdarbošanos novadā. Piedāvājam ieskatīties, kā mums gāja sarunas laikā. Paldies, sakām Kamilai, Marijai, Katrīnai, Adrianai,Danielai, Solvitai un jaukajam suncim! Sekojiet Pūgas aktualitātēm! Ja arī tu gribi padalīties savā pieredzē, izteikt savu viedokli- droši nāc uz Pūgu! Mēs tevi gaidām! Tu naesi vīns, tu esi nūvodā!Turpinājums sekos!


Nakts strītbols

Galvenie attēli: stritbols.jpg

Sacensībās piedalās zēnu un vīriešu komandas bez vecuma ierobežojuma. Komandas pieteikumā ne vairāk kā 4 cilvēki. Gadījumā, ja interesi izrāda vismaz 4 sieviešu komandas, tad notiks arī sacensības sieviešu komandām. Komandu pieteikumus (komandas nosaukums, spēlētāja vārds, uzvārds, dzimšanas gads, spēlētāja paraksts par to, ka viņš atbild par savu veselības stāvokli sacensību laikā) iesniegt elektroniski sacensību galvenajam tiesnesim (juris@vorkalis.lv) līdz 23. jūlijam ieskaitot, pieteikuma oriģinālus ar spēlētāju parakstiem – sacensību vietā pirms sākuma . Komandas sastāvā var pieteikt 4 spēlētājus.
 
Dalības maksa 5 EUR no komandas.


Tu vari vairāk”informatīvā diena

Galvenie attēli: lauki.jpg

Šodien, 16.jūlijā, Kārsavā norisinājās LLKC pasākuma programmas jauniešiem „Tu vari vairāk”informatīvā diena. Pulcējās vairāki entuziasma un idejām pilni jaunieši no Ludzas, Ciblas, Zilupes un Kārsavas novadiem vecumā no 18 – 30 gadiem. 

Ielādes laiks: 0.12 sekundes
13,490,026 Unikāli apmeklētāji